Видача бюлетенів членами ДВК

Можливість виборцю проголосувати забезпечують два завчасно визначені члени ДВК.

Один член ДВК перевіряє документи виборця. Це має бути паспорт громадянина України, ід-картка, тимчасове посвідчення громадянина України – для осіб нещодавно прийнятих до громадянства, військовий квиток – для військовослужбовців строкової служби. Член виборчої комісії, відповідальний за аркуші списку виборців, знаходить прізвище виборця у списку виборців і надає йому список для підпису.

Інший член ДВК заповнює контрольний талон виборчого бюлетеня – вписує туди номер виборця, за яким його внесено до списку, вписує своє прізвище та ініціали і ставить власний підпис. Виборець також розписується за отримання виборчих бюлетенів на контрольному талоні та у списку виборців. Лише після цього член ДВК відриває від бюлетенів контрольні талони та видає виборцю бюлетені. Контрольні талони бюлетенів зберігаються у члена комісії, який їх видав.


Якщо лише один член комісії перевіряє в списках виборців і видає бюлетені – це грубе порушення, адже працювати з виборцем мають два члени ДВК. Члени ДВК можуть підміняти інших, якщо ті кудись вийшли. Ось тут – приклад такого порушення з Кривого року.

Інше порушення при видачі бюлетенів – якщо члени ДВК видали виборчий бюлетень виборцю без пред’явлення документів, які підтверджують особу та громадянство України. Таке порушення має ознаки кримінального правопорушення (ч. 1 cт. 158-1 КК України). Наприклад, ось так це відбувалося на Вінничині на місцевих виборах 2020 року. А тут – аналогічний кейс з Волині.




ОПОРА потребує вашої допомоги – спостерігати на дільниці у день виборів. Якщо вам цікаво, більше деталей тут.

Powered by BetterDocs

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.