Підрахунок: списки, невикористані бюлетені, контрольні талони

Етап 1. Опрацювання списку виборців

Підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці розпочинається з опрацювання членами ДВК списків виборців.

Кожен член дільничної виборчої комісії, відповідальний за роботу зі списком виборців, підраховує та вносить на кожен отриманий ним аркуш списку виборців такі відомості по кожному аркушу окремо:

  • кількість виборців, включених у список виборців, на виборчій дільниці (на момент закінчення голосування);
  • кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені (за підписами виборців та відмітками “голосував за місцем перебування” у списку виборців).

Зверніть увагу, що після завершення голосування список виборців закривається шляхом закреслення незаповнених граф таким чином, щоб унеможливити внесення до списку додаткових виборців, підписується головою, секретарем ДВК та скріплюється печаткою ДВК.

На підставі опрацювання списку виборців та витягу зі списку виборців ДВК встановлює:

  • кількість виборців на дільниці (на підставі списку виборців);
  • кількість виборців, які були включені до витягу зі списку виборців (на підставі порівняння списку виборців та витягу зі списку виборців); 
  • кількість виборців, які отримали бюлетені у приміщенні для голосування (за підписами у списку виборців); 
  • кількість виборців, які отримали бюлетені для голосування за місцем перебування (за підписами у витягу із списку виборців та відмітками «голосував за місцем перебування» у списку виборців).

Ці відомості оголошуються і заносяться секретарем виборчої комісії до протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці – пункти 3-7 у протоколі.

Етап 2. Опрацювання невикористаних виборчих бюлетенів

Дільнична виборча комісія підраховує невикористані виборчі бюлетені. Кількість таких бюлетенів оголошується головою і заноситься секретарем комісії до протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці.

Невикористані виборчі бюлетені погашаються шляхом відокремлення правого нижнього кута бюлетеня.

Погашені невикористані виборчі бюлетені разом з бюлетенями, зіпсованими виборцями під час їх заповнення і повернутими членам дільничної виборчої комісії, які їх видавали, запаковуються. На пакеті робиться напис “Невикористані виборчі бюлетені”, зазначаються назва виборів, позначення та/або номер виборчого округу, номер виборчої дільниці, кількість запакованих виборчих бюлетенів, дата і час пакування, ставляться підписи присутніх членів дільничної виборчої комісії та печатка комісії.

Етап 3. Опрацювання контрольних талонів

Дільнична виборча комісія підраховує кількість контрольних талонів виборчих бюлетенів з підписами виборців та членів виборчої комісії, які їх видавали.

Етап 4. Перша контрольна перевірка

Якщо після підрахунку кількість контрольних талонів дорівнює кількості виборців, які отримали виборчі бюлетені для голосування (за підписами у списку виборців), то така кількість контрольних талонів оголошується і заноситься секретарем ДВК до протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці як загальна кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені (пункт 7 у протоколі).

У разі, якщо кількістю контрольних талонів не дорівнює кількості виборців, які отримали виборчі бюлетені для голосування, – складається акт, в якому зазаначається причина такої невідповідності. Акт підписують усі присутні члени ДВК. Підписи скріплюються печаткою ДВК. Спостерігачі також мають право підписати цей акт. І лише після складання акту голова ДВК оголошує кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені для голосування, а секретар заносить відомост до протоколу.

Після цього списки виборців та витяг зі списку виборців запаковуються в один пакет, на якому робиться напис “Список виборців”, зазначаються назва виборів, позначення та/або номер виборчого округу, номер виборчої дільниці, дата і час пакування, ставляться підписи присутніх членів ДВК та печатка комісії.

Контрольні талони виборчих бюлетенів для голосування по кожному округу запаковуються в окремі пакети. На пакетах робиться напис “Контрольні талони”, зазначаються назва виборів, позначення та/або номер виборчого округу, номер виборчої дільниці, кількість запакованих контрольних талонів, дата і час пакування, ставляться підписи присутніх членів ДВК та печатка комісії.

Етап 5. Друга контрольна перевірка

Дільнична виборча комісія перевіряє, чи сума кількості невикористаних виборчих бюлетенів (погашені) і кількості виборців, які отримали виборчі бюлетені (за підписами у списку виборців), дорівнює кількості виборчих бюлетенів, отриманих дільничною виборчою комісією (пункт 1 в протоколі).

Якщо ДВК виявила невідповідності у цих даних, – складає акт, у якому зазначає причину такої невідповідності. Акт підписується присутніми членами дільничної виборчої комісії. Підписи скріплюються печаткою комісії. Цей акт мають право підписати і офіційні спостерігачі.

Powered by BetterDocs

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.